• 8) Ζαρκάδας
  • 9) Καβαλάρης (74' Μακρής Β.)
  • 10) Κούτρης (56' Παπαυγέρης)
  • 11) Ραυτόπουλος Δ.
Δεύτερη αγωνιστική και δεύτερη συνεχόμενη ήττα, κάτι που έχει να συμβεί πολλά χρόνια στην ομάδα μας. Αυτή τη φορά η απώλεια ήρθε από μια ομάδα που δείχνει αδύναμη και ικανή να κινδυνεύσει στη συνέχεια του πρωταθλήματος. Αλλά ποιος μας λέει ότι δεν θα είμαστε και εμείς μια τέτοια ομάδα, αν συνεχίσουμε έτσι;

Σπαταλήσαμε περίπου 5 κλασσικές ευκαιρίες που βλέπαμε την μπάλα είτε να περνάει δίπλα από τα δοκάρια, είτε να την σταματάει ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Η γηπεδούχος ομάδα της Ιεράπολης, είχε μια πολύ καλή στιγμή στο πρώτο μέρος, ύστερα από λάθος της άμυνάς μας. Οι μεγάλες μας ευκαιρίες που δεν έγιναν γκολ, έστελναν το παιχνίδι στη λευκή ισοπαλία, όμως ένα απαγορευτικό λάθος της άμυνάς μας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, έγραψε το τελικό 1-0 και φούντωσε τον προβληματισμό μας, για την πορεία αλλά κυρίως της ικανότητες αυτής της ομάδας.

Αναμφισβήτητα, ήταν ένα παιχνίδι όπου κάθε σοβαρή ομάδα, οφείλει να το καθαρίσει, όμως φαίνεται ότι ακόμα εμείς δεν έχουμε φτάσει σε αυτό το επίπεδο φέτος.

Επόμενη αγωνιστική, η οποία αναμένεται πιο δύσκολη, υποδεχόμαστε την Αλσούπολη στο γήπεδο της Χωράφας.