• 8) Λιαγκόζης Γ.
  • 9) Ραυτόπουλος Δ. (λ.τρ. 45' Ραυτόπουλος Π.) (75' Γιώτης)
  • 10) Λαζάρ
  • 11) Σταμάτης
Καταιγιστική ήταν η ομάδα μας το μεσημέρι του Σαββάτου, όπου στη δύσκολη εκτός έδρας εξόρμησή της κόντρα στην Ελπίδα Αγίων Αναργύρων, πέτυχε μία από τις μεγαλύτερες εκτός έδρας νίκες στην ιστορία της, με το τελικό 0-6 να μαρτυράει του λόγου το αληθές.

Παρά τα τόσα προβλήματα τραυματισμών και ιώσεων που μας κυνηγάνε το τελευταίο διάστημα και παρά το ότι είχαμε μόλις τρεις παίκτες στον πάγκο μας, με τον έναν εξ' αυτών να είναι ο τερματοφύλακας Ξηρός και τον έτερο (Ραυτόπουλος Πάτροκλός) να είναι τραυματίας, οι ποδοσφαιριστές μας έδειξαν αποφασισμένοι και παθιασμένοι όσο ποτέ για να πάρουν την υπερπολύτιμη αυτή νίκη.

Το ματς άρχισε ιδανικά, αφού στο 3ό κι όλας λεπτό ο Δημήτρης Ραυτόπουλος με ένα καταπληκτικό διαγώνιο σουτ, ύστερα από ασίστ του Λαζάρ, άνοιξε το σκορ πετυχαίνοντας ένα από τα ομορφότερα τέρματα της χρονιάς. Στο 20' ήρθε και το 0-2 όταν μετά από μια κάθετη του Λαζάρ, ο Διονάτος προσποιήθηκε και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Παρά το ότι το παιχνίδι άρχισε τουλάχιστον ιδανικά, η συνέχεια ήταν κάπως απρόσμενη και άσχημη, αφού ο σκόρερ του πρώτου γκολ, δέχθηκε καταλάθος σε μια διεκδίκηση, κλοτσιά στο πρόσωπο με αποτέλεσμα να αποχωρήσει απο τον αγώνα και να διακομίζεται στο κοντινότερο εφημερεύον νοσοκομείο για τις πρώτες βοήθειες. Μέχρι λοιπόν, να κάνει ζέσταμα ο αδερφός του που θα τον αντικαταστούσε, περάσαμε τα υπόλοιπα λεπτά του πρώτου μέρους παίζοντας με δέκα παίκτες, και στο διάστημα αυτό είδαμε τον Αργυρόπουλο να παθαίνει την ίδια ακριβώς θλάση που είχε πάθει και στο παιχνίδι με την Χρυσούπολη και να οδηγούμαστε σε δεύτερη αναγκαστική αλλαγή μέσα σε ένα ημίχρονο.

Παρά τις αναποδιές που συνέβησαν, στο δεύτερο μέρος βρήκαμε τον τρόπο να καθαρίσουμε το ματς, αφού οι πολλοί κενοί χώροι που δημιούργησε ο αντίπαλος, ήταν ότι καλύτερο για τις ορέξεις των ποδοσφαιριστών μας και έτσι ο Σταμάτης στο 57' έφυγε στην αντεπίθεση και με πλασέ σε τετ α τετ έκανε το 0-3.

Από κει και μέτα, ανέλαβε δράση ο Λαζάρ που με προσωπικό χατ τρικ (59', 70', 82'), ύστερα από ασίστ του Σταμάτη στο δεύτερο του τέρμα, και του Ρώϊμπα στο τρίτο, και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο ευρύ 0-6, δίνοντας έτσι άλλη διάσταση στη νίκη μας.

Με μια ακόμα τέτοια εμφάνιση, η ομάδα μας απέδειξε τις μεγάλες τις δυνατότητες, και το πόσο αδίκησε τον ίδιο της τον εαυτό σε κομβικά ματς μέσα στη χρονιά.

Μετά τις διακοπές του Πάσχα, απομένουν ακόμα δύο κρίσιμες αγωνιστικές που θα κρίνουν όλο το μέλλον των ομάδων που διεκδικούν στον όμιλο μας.

Την επόμενη αγωνιστική, θα υποδεχθούμε στο γήπεδο της Χωράφας, την ομάδα του ΠΟΨ. Μέχρι τότε, να ευχηθούμε καλό Πάσχα σε όλον τον κόσμο με υγεία, και περαστικά στους τραυματίες του Σαββάτου, αλλά και γενικότερα.