• 8) Λιαγκόζης Γ.
  • 9) Ραυτόπουλος Δ.
  • 10) Λαζάρ
  • 11) Σταμάτης
Την δεύτερη ήττα της σε εντός έδρας αγώνα για την φετινή περίοδο, σημείωσε η ομάδα μας, όπου κατάφερε να χάσει από την αντίστοιχη της Αλσούπολης με 1-2 σκορ. Και λέμε κατάφερε γιατί όταν χάνεις από μια ομάδα που έχει μπει στην περιοχή σου τέσσερις φορές σε όλο το ενενηντάλεπτο, και το μόνο που έκανε ήταν να διώχνει και αυτό όχι πάντα σωστά, τότε ναι πρόκειται περί κατορθώματος.

Φυσικά και είμασταν κακοί, αν αναλογιστεί κανείς ότι παρά το ότι στράβωσε το ματς στο 23' όταν και έγινε το 0-1, εμείς βρήκαμε τον τρόπο στο 58' ισοφαρίζοντας με τον Λαζάρ, και είχαμε ένα σχεδόν ολόκληρο ημίχρονο μπροστά μας για την ανατροπή, παρόλα αυτά δεν κάναμε καμία ουσιαστική ευκαιρία. Στον αντίποδα, τα απανωτά μας λάθη έφεραν τους επιθετικούς της Αλσούπολης στο 84ό λεπτό σε φάση για γκολ και δεν μας χαρίστηκαν, σημειώνοντας το τελικό 1-2 με κοντινό σουτ.

Έτσι όχι μόνο πετάξαμε άλλους τρεις βαθμούς, όπως το έχουμε ξανακάνει φέτος, αλλά κλωτσήσαμε και την ευκαιρία που μας έδωσαν οι άλλες ομάδες να πλησιάσουμε πιο πολύ στις υψηλότερες θέσεις της βαθμολογίας, και ήταν μία από τις τελευταίες μας καθώς το πρωτάθλημα μπαίνει στην τελική του ευθεία, έχοντας μόνο πέντε αγωνιστικές για την λήξη του.

Επόμενη αγωνιστική, η ομάδα μας αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ Ζωγράφου στο Γουδί.