• 9) Κορδιάς
  • 10) Γιουλβανίδης
  • 11) Καλαμοτουσάκης (76' Ζαχαριάς)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις

Το πάθημα του πρώτου γύρου φαίνεται ότι έγινε μάθημα για την ομάδα μας, όπου το απόγευμα του Σαββάτου με αντίπαλο την ομάδα του Βοτανικού, επικράτησε με 0-4 στο γήπεδο του Ρουφ.

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι στο σημείο του πρωταθλήματος που βρισκόμαστε, δεν μας παίρνει για τέτοιου είδους αυτοκτονίες και για αυτό το λόγο μπήκαμε σοβαροί από το πρώτο κι όλας λεπτό και μόλις στο 4ο γράψαμε το 0-1 με τον Κορδιά, στο πρώτο του γκολ με το Ανδρικό, ύστερα από ωραία προσπάθεια και σέντρα του Ζαχαράκη από τα δεξιά.

Στο 8ό λεπτό και στο 17ό, Μάζης και Καλαμοτουσάκης είδαν τις προσπάθειές τους να καταλήγουν στα κάθετα δοκάρια της αντίπαλης εστίας και στο 20ό λεπτό ο Κορδιάς δε μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και ενώ βρέθηκε αφύλαχτος με το τέρμα φάτσα.

Ο Μάζης τελικά ήταν αυτός που έγραψε το 0-2 όταν στο 24ό λεπτό, υποδέχθηκε την άψογη κάθετη πάσα του Γιουλβανίδη και με υπέροχο πλασέ έγραψε το 0-2.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 50' ο Καλαμοτουσάκης πέτυχε ένα ακόμα όμορφο γκολ, με σουτ ύστερα από συνδυασμό Καρανικόλαου και Μουράτη. Το τελικό 0-4 έγινε στο 77΄με δράστη τον Ζαχαράκη με ωραίο διαγώνιο σουτ ύστερα από ατομική ενέργεια.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαίρια να σημειώσουν ένα γκολ αλλά το πέναλτυ που κέρδισαν και εκτέλεσαν στο 87ό λεπτό, αποκρούστηκε από τον Κομινάκη κρατώντας έτσι το μηδέν για την εστία του.

Ο αγώνας δε μπορεί να δεχθεί κάποια κριτική και πλέον το μυαλό όλων στρέφεται στην επόμενη αγωνιστική, όπου υποδεχόμαστε την ομάδα της Άμιλλας σ' έναν αγώνα που θα κρίνει πάρα πολλά, αν όχι τα πάντα, μία μόλις στροφή πριν το φινάλε του φετινού μαραθωνίου.

Επόμενη αγωνιστική λοιπόν, στο γήπεδο της Χωράφας με αντίπαλο την Άμιλλα Περιστερίου για ένα ματς δίχως αύριο.