• 9) Μπαϊραμπάς
  • 10) Γουδέλης (89' Νάτσης)
  • 11) Φιλόπουλος (61' Ραζάκης)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Αρχή δευτέρου γύρου, και στην έδρα μας υποδεχόμαστε την ομάδα του Παράδεισου, που στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος μας "πλήγωσε" με 2-1 σκορ σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις και με καμία από τις δύο ομάδες να μην ξεχωρίζει.
Από τότε μέχρι σήμερα, φαίνεται ότι άλλαξαν αρκετά πράγματα και στις δύο ομάδες, και η πραγματική διαφορά τους είναι εμφανής, κι αν κάποιος βρέθηκε στο γήπεδο της Χωράφας αυτό το παγωμένο μεσημέρι του Γενάρη, θα διαπίστωσε του λόγου το αληθές.

Με τα θερμόμετρα την ώρα του αγώνα να δείχνουν από 4 εώς 6 βαθμούς κελσίου, και ένα βαρύ κρύο να επικρατεί στην ατμόσφαιρα, μοιραία και η ομάδα μας ακολούθησε το κλίμα και άφησε ανεκμετάλλευτο ένα ολόκληρο ημίχρονο. Πράγμα βέβαια που το έχει ξανακάνει και σε καλύτερες κλιματολογικά συνθήκες.

Έτσι, και παρά την τεράστια ευκαιρία του Ρουμελιωτάκη στο 42ό λεπτό δεν κατάφερε να σκοράρει στην αγαπημένη της εστία. Δεν μας απογοήτευσε όμως, αφού για πρώτη φορά φέτος κουνήσαμε το δίχτυ, υπέρ μας στην απέναντι εστία.
Πιο συγκεκριμένα στο 48ό λεπτό, φάουλ που κέρδισε ο Ρουμελιωτάκης, μέσα στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ανέλαβε να εκτελέσει ο Γουδέλης που με μία άπιαστη εκτέλεση, έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παράθυρο της αντίπαλης εστίας, χωρίς να αφήσει κανέναν περιθώριο στον αντίπαλο τερματοφύλακα και έγραψε το 1-0.

Σκορ που τελικά έμεινε μέχρι το τέλος, δείγμα της όχι και τόσο καλής μας εικόνας (εκτός του πρώτου 20λέπτου του δευτέρου ημιχρόνου), απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν μας απείλησε ποτέ και περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο. Ακόμα κι έτσι όμως, είχαμε τρεις καλές στιγμές με την καλύτερη να βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι σε σουτ του Ρουμελιωτάκη στο 62ό λεπτό.

Ο στόχος βέβαια επιτεύχθει και σε αυτό το εντός έδρας παιχνίδι, και οι τρεις βαθμοί που πήραμε με την αξία μας, μας έδωσαν πολύ μεγάλη ανάσα. Όμως πρέπει να φανούμε ανταγωνιστικοί και στα εκτός έδρας παιχνίδια, όπου έχουμε πετύχει 2 νίκες και μία ισοπαλία, όλα με τις ομάδες που βρίσκονται στις 3 τελευταίες θέσεις του ομίλου.

Επόμενη αγωνιστική στο γήπεδο του Ελληνικού, αντιμετωπίζουμε την ομάδα της Αρμενικής στην πρώτη δύσκολη εκτός έδρας αποστολή μας για τον δεύτερο γύρο.